< Úvod eKasa Upgrade balíčky > Nové modely pokladníc >

! Dôležité informácie, ktoré Vám nesmú uniknúť !

(02.01.2020) zdroj: https://www.financnasprava.sk

Postup pre vyhotovenie vkladov a výberov v pokladnici e-kasa klient

viac informácii

Ako používať Elcom eKasa pokladnice?

Na následujúcom odkaze nájdete postupy, ktorými sa je potrebné riadiť pri používaní ekasa pokladníc euro 5OTE a euro 150TE, tak aby ste dodržali zákonné povinnosti.

viac informácii
(31.12.2019) zdroj: www.financnasprava.sk

Od januára už len eKasa, inak pokuta

viac informácii

Ako sa pripojiť k eKase?

Na následujúcom odkaze nájdete podrobné informácie a návody, ako postupovať pri pripojení na systém eKasa.

viac informácii

Dôležité dátumy

Finančná správa na Slovensku vstúpi do svojej novej etapy od 1. júla 2019. Podnikatelia, ktorí majú povinnosť účtovať tržbu v pokladnici, majú povinnosť požiadať o pridelenie kódu eKasa do dňa účinnosti novely zákona. Daňové kódy doterajších elektronických registračných pokladníc (ERP)sa zrušia. Podnikatelia však budú môcť naďalej účtovať tržby na týchto pokladniciach aj so zrušeným DKP. Finančná správa nebude pokutovať za nepoužívanie eKasy do konca roka. Parlament totiž schválil prechodné obdobie na pokuty do 31.12.2019. Podnikatelia tak dovtedy majú čas zaobstarať si eKasu od certifikovaného výrobcu.

zdroj: https://www.financnasprava.sk

Pozor, eKasu musíte pužívať hneď po jej dodaní od výrobcu alebo svojho dodávateľa!

viac informácii

ekasa a online

Dňa 4. decembra schválila Národná rada Slovenskej republiky novelu zákona o používaní elektronických registračných pokladníc. Aké dôsledky bude mať táto skutočnosť na všetkých majiteľov a prevádzkovateľov súčasných pokladníc a fiškálnych zariadení?

Určite ste sa už v médiách stretli s pojmami ako "online" alebo "eKasa".
Čo eKasa vlastne znamená?
Zjednodušene povedané, je to projekt finančnej správy - "online" napojenie všetkých pokladníc na internet / portál finančnej správy. Kým si doteraz mohli podnikatelia dobrovoľne vybrať možnosť napojenia na systémy finančnej správy (pomocou VRP), po novom bude online pripojenie povinné. Z elektronických registračných pokladníc (ERP) sa teda stanú online registračné pokladnice (ORP). Pokladnicou bude môcť byť nielen klasická ERP, ale aj mobil, tablet, počítač či VRP.

Ako to bude fungovať v praxi?

Ide o online napojenie všetkých pokladníc na finančnú správu. V praxi to bude znamenať, že o každom nákupe/transakcii bude mať finančná správa informáciu okamžite, nakoľko každý vydaný doklad bude zaevidovaný na centrálnom úložisku eKasa. Podmienkou je internetové pripojenie, prostredníctvom ktorého sa budú informácie odosielať na centrálne úložisko finančnej správy (eKasa), zároveň sa budú ukladať aj do chráneného úložiska pokladnice.

viac o zákone